Armulugu antarktikaga

SKU 75001 Kategooriad ,

„Eesti polaarkirjandusse on lisandunud uus ja huvitav lugemisvara. Autor on Eesti kõige entusiastlikum ja viljakam polaaruurija ning kauaaegne Antarktika tutvustaja.”
Vello Park,
Eesti Polaarklubi president aastatel 2003-2014

„Antarktika vapustab – see on lõputu tundmatuse tunne.”
Akadeemik Jüri Martin,
Eesti Polaarklubi president aastatel 1984-1991

„ Ernest Shackleton on öelnud, et polaarmaad vallutavad seal käinud inimeste südamed erilisel moel, mida ei mõista need, kes pole kunagi tsivilisatsiooni keskelt lahkunud. See raamat paneb mõistma ka need inimesed.”
Andres Tarand,
Eesti Polaarklubi president alates aastast 2014

Raamatu autor Enn Kaup on nelja aastakümne kestel tegelnud Antarktika järvede ökoloogia uuringutega ja osalenud üheksas Antarktika ekspeditsioonis, mille on korraldanud erinevad riigid.

Antarktikat kui inimkonnale olulist, kauget ja kaunist, ent laiemalt vähetuntud piirkonda peab ta kalliks. Ta on raamatusse koondanud olulisema loodusest, tööst järvedel, elust-olust ja inimestest Antarktikas, samuti kaugetes lõunapoolkera maades, kust algasid ekspeditsioonid Lõunamandrile. Lugeja saab ülevaate Antarktika jäisest olemusest, karmist ilmastikust, avastamise ajaloost ja – mis tähtis – eestlaste osast Lõunamandri uurimisel.

Raamat on illustreeritud atraktiivsete fotode ja ülevaatlike kaartidega. Põhjalikud nimeregistrid lihtsustavad vajaliku leidmist.

288 lk.

29,90 17,60

2 laos